Pardubice

12.9.2019 Petr Štěpánek: Čína - komunistická nebo kapitalistická?

Náš kamarád a obětavý moderátor mnoha našich besed, rocker Petr Štěpánek strávil letos několik týdnů v Číně. Projel známé památky, přírodní krásy i zdejší rozvíjející se velkoměsta.
U jeho fotografií, které na své cestě pořídil, si probereme ohromující i stinné stránky rozvoje čínské společnosti. V současnosti nás část politiků neustále varuje před čínskou hrozbou, našemu prezidentovi je vyčítána servilnost vůči čínským představitelům a je kritizován stav občanských svobod v nejlidnatější zemi světa.
Rozvoj čínské společnosti a její technologické možnosti dávají tamní vládě příležitost ke vzniku „velkého bratra“, který umožňuje opravdu velmi detailní kontrolu obyvatelstva.
Petra se zeptáme, zda je tato skutečnost pro vnějšího pozorovatele - turistu v této zemi nějak patrná, zda měl možnost se bavit s běžnými lidmi a jak na ně tato skutečnost dopadá.
Na závěr bychom se mohli zamyslet nad tím, zda i západní společnost nesměřuje podobným směrem, kdy snaha o stále těsnější propojení EU a její stále patrnější směřování k něčemu, co by se dalo nazvat "ekologický marxismus pod znakem půlměsíce", nás nevede k podobnému cíli.
Vždyť sám Petr Štěpánek má s cenzurou svých názorů a udáváním od novodobých svazáků své neblahé zkušenosti.
K této přednášce si dále můžete přečíst článek na webu pardubice.city.cz.
Upozornění: V průběhu akce může být pořizován audiovizuální záznam pro potřeby veřejné prezentace Pardubického salonu a svou účastí na akci udělujete souhlas se zveřejněním případného záznamu své osoby.

plakat
V následujících dnech Vás budeme nadále informovat na našem Facebooku.