Pardubice

26.4.2018 Bezpečnostní rizika dneška: Je na ně Evropa připravena?

Vážení přátelé, příznivci a návštěvníci Pardubického Salónu, srdečně Vás zveme na naši další akci tohoto roku. Našimi hosty budou publicista Marian Kechlibar a Jiří Hynek z Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR. Tématem přednášky a besedy budou bezpečnostní rizika dneška a připravenost Evropy na ně.
Co jsou vlastně největší bezpečností rizika v současné Evropě?
Je to neustále připomínaná rozpínavost Ruska, kde je Krym a ukrajinský konflikt předzvěstí dalších problémů?
Je to snaha Erdoganova režimu o obnovení Osmanské říše, o které se raději moc nemluví, jako v případě současného syrského angažmá, protože je stále v NATO a vyhrožuje znovuobnovením migrační krize?
Je to neuvážená imigrační politika Angely Merkelové, která přitáhla do našeho prostoru velkou množinu lidí, kteří neuznávají stávající společenský řád, včetně radikálních vyznavačů islámu?Je to hrozba dezinformační války v ruské režii, jak nám tvrdí zastánci prounijní politiky, nebo nás naopak udolá politická korektnost, cenzura a "babrání" se v malichernostech genderismu a podobných tendencí?
Je to kauza agenta Sergeje Skripala? Ať už jed Novičok použil někdo v zájmu Putina, nebo jako podpůrný argument pro zrušení brexitu, dá se proti podobným útokům nějak bránit, když kilogram takové látky dokáže zabít statisíce lidí?
A co Česká armáda?
Na tyto a podobné otázky se budou s Vámi snažit najít odpověď naši hosté.

plakat
V následujících dnech Vás budeme nadále informovat zde i na našem Facebooku.